Aktuality

23.2.2024 - Prasata jsou zdravý takže přihlašovat se můžete v sekci registrace


9.5.2023 - !!!LETOŠNÍ ROČNÍK JE ZRUŠEN!!!

Důvodem je nařízení Státní Veterinární Správy a rozhodnutí o zákazu akce VLS ČR z důvodu výskytu afrického moru prasat. Je nám to líto, ale nelze nic dělat. Těšíme se příští rok, snad už normálně, naviděnou!


25.2.2023 - Registrace možna jest. Trasy 160km, 60km, 25km, 10km, 5km a boso běhy. V pátek promítačka z Montane JIBE JAHA, v sobotu koncert.

6.8. 2021 - Přihlášky opět spuštěny, kapacita opět omezena

 

4.5. 2021 - Kapacita závodu jest naplněna, přihlášky uzavřeny

 

23.2. 2021 - Vyruš virus během aneb letošní termín run festu je na světě - 14.-16.5.2021. Devátý ročník

 1.10.2020 - Uvolnili se nám dvě chatky u nás v Karolínce, případní nocležníci volejte pantátovi na 602654326.

Run fest je vždy nějaký to překvapení. Například na tomto odkazu se můžete podívat na jakých místech si můžete plácnout s bikerem jedoucí mtb závod Kolo pro život 🙂Ale nebojte se vlka nic, vše Vám řeknu při rozpravě. https://mapy.cz/turisticka?mereni-vzdalenosti...

Čeká nás slunečný víkend, ale u českého moře bude foukat, tak se nenechte zmást a vemte si šusťáky (hlavně jablonečtí 🙂A kdo máte své běžecké kelímky a půllitry na pivo, tak je nenechte doma ať alespoň trochu šetříme naši Matku.

  

1.10.2020 - Poslední volnočasový víkend strávený v dobré společnosti u jezera. Ámen https://www.aktivtono.cz

 30.9.2020 - Ano, Mácháč Run Fest bude, tak se neboj vlka nic a přijeď si udělat poslední volnočasový víkend :) těšíme se na Vás. Aktuální informace jsme poslali emailem již přihlášeným závodníkům, pokud je chcete také dostat a nejste přihlášeni, tak mě kontaktujte na email jvfrancke@gmail.com

21.9.2020 - Pokud váháte, zda-li u jezera udělat si celý víkend, tak moc neváhejte, jelikož lůžka mizí a kdo dřív přijde, ten spí na posteli. Posledních pár chatiček v místě dění si můžete rezervovat zde:

https://doksy.net/rezervace/

A nezapomeňte si přibalit do batůžku tepláky, protože s největší pravděpodobností budou Superhero Killers https://www.shk.band/ do Vás foukat funky tóny pod širým nebem, tak aby Vám nebyla zima při tom skotačení.

Těšíme se na Vás

 

29.4. 2020 - Těžko hledal jsem náhradní možnosti a varianty běžeckého jarního pozdravení Máchova kraje. Nakonec jsem se musel poradit se samotným mistrem Karlem Hynkem. Sic mlčel, ale ze stromu spadly tři bukové listy, což bylo jasné znamení, že Mácháč Run Fest bude výjimečně 2.10. - 4.10. jako podzimní pozdrav borovým hájům.

Vy, co jste přihlášeni a zaplaceni, tak startovné se samozřejmě přesouvá na podzim. V případě, že se nemůžete se dostavit, tak vám startovné přesunu na příští rok, či vrátím zpět

Vy, co přihlášení nejste, a chtěli byste, tak přihlášky se znovu otevřou během léta až se vyjasní nejasná situace naší nejasné vlády.

Buďte zdrávi

 15.4.2020- Zde u jezera jest klid a mír, a proto jsem do poslední chvíle zůstával pozitivní (myšlením), s tajnou naději a doufáním, že se Run fest uskuteční, v nějakém omezení, v původním termínu. To se ovšem po úterním vládním naplánování našich životů nestane. Čili jedno je jasné, Run fest bude, ale v jiném termínu, který musím důkladně během víkendu promyslet a prodiskutovat s majiteli areálu a lesů. Bude to buď konec léta či podzim. V pondělí bude jasno. Má poklona

 

7.5.2019 - Všechny tratě označeny šipkami jsou, do značeny fábory a několikráte projety budou. I tak se jistě najde zlý mužík, který přidá ruku k dílu a zaškodí na značení (bezpečnostní lano na Havířáku už nám stihl ukrást). Až ho uvidíte v lese tak mu zamávejte 🙂

Můžete se těšit na výrazně pozměněnou trasu 10 km. Odstranili jsme nudný rovinatý úsek a přidali výhledy a pestrost.

Velice oceníme, pokud si z domu přivezete svou nádobu na pivo, limo či kávu, případně několikrát použijete plastový kelímek, těch bychom totiž chtěli použit minimum!

Nenechte se zmást předpovědi počasí, u jezera panuje mikroklima a vždy je lépe, než je slibováno. Pro jistotu si ale tepláky přibalte:)

V pátek vám u nás na baru promítnu pár fotek z Aljašky z Iditarodu a kus řeči k tomu přidám, poniváč šance, že stihnu dostříhat dokument je mizivá

Těšíme se na vás

 

29.4. 2019 - Kdo by toužil po troše toho textilního vlákna na památku letošního ročníku, tak objednávky do úterý 30.4. 20:00 SEČ přes tento formulář (již nelze objednat)

 

na místě budou ve velmi omezeném množství a velikosti
15.5. 2018 Bylo to fajn, vlastně víc než fajn. Díky, že jste přijeli a vytvořili všeobecnou pohodu. Takže se těšíme zase v 11.-12.5. 2019 na viděnou :)

 

9.5.2018 - !!!POZOR!!! Vzhledem k sobotnímu chaosu, který nastane mezi 8-10 hodinou ranní (střet dvou akcí v jednom místě) posouvám všechny sobotní starty o půl hodiny abychom to měli o něco klidnější a více v pohodě. Čili 60km start v 9:30, 25km start v 11:00 a 10 km v 12:30

 

21.1.2018 - Dvě dobré zprávy - 1) Registrace jest spuštěna! 2) Opět nás poctí svou hudební návštěvou Superhero Killers, ti, co párty jednou zažili, vědí, co jsou zač :)

 

15.5. 2018- No, co říci, byli jste skvělý a proto mě to baví, takže 11-13.5. 2018 se u jezera budeme těšit naviděnou

 

13.4. 2018- Pro ty, co paměť mají jako já a přihlásili se, ale už zapomněli zaplatit startovné, tak zítra (čili pátek 14.4.) je poslední možnost zaplatit startovné za levnější peníz, po Velikonocích to peněženku zabolí trochu více. Tak hop šup ať si za ušetřený peníz můžete u jezera koupit limonádu navíc :)

 

29.3. - Finální destinací startu, cíle a celého sobotního a nedělního dění bude místo tradiční, tedy RZ Preciosa - Sundisk family. Omlouvám se hluboce za napínání a dezinformace, ale nakonec vše dobře dopadlo a my můžeme pokračovat v tradici Run Festu v RZ Preciosa. Vše ostatní zůstává. V pátek proběhne promítání dokumentu z Yukon Arctic Ultra 700km v našem Aloha baru v Karolínce, dáme pivo, dáme řeč a pak už vše v RZ Preciosa.

 

26.3. Konání akce umožnil podnik Lesy ČR, s.p. Děkujeme

 

9.3. - Dobrá zpráva č.1 - Pro ty, co zůstanou ze soboty na neděli. Místo regeneračních drinků a jim podobných Vaše nohy zregenerují ty nejprověřenější a na Run festu již tradiční – Superhero Killers https://www.facebook.com/superherokillers/ No a těm co nezůstanou přejeme upřímnou soustrast z promeškaného zážitku :)

 

Dobrá zpráva č.2 - Pro ty, co budou už od pátku. Budu vizualizovat své intenzivní zážitky z Yukon Arctic Ultra 700 km na promítací plátno, uběhnout 60 km poté bude hračka :)

 

Dobrá zpráva č.3 - Potvrdím příští týden, ale vypadá to nadějně :)

 

29.1. - Přihlášky jsou otevřeny. Bohužel jsem byl nucen zvýšit startovné, důvodem je neshoda s provozovateli kempu a pronájmem pozemku na jiném místě. Mrzí mě to, ale k uchování nekomerční akce je tento krok nezbytný. Místo startu je ještě v jednání. Důležité je, že Mácháč run fest bude a bude u Mácháče :)

 

29.4. - Registrace pro letošek jest hermeticky uzavřena a na startovní listinu se již nelze dostat.....tzn. že na startovní listinu se již opravdu nelze dostat !!!!

 

26.4. - Opět se vám podařilo naplnit limit od CHKO takže přihlášky se dočasně, a s velkou pravděpodobností i finálně, uzavírají. Ještě dáme týden těm, co holuba se startovným nevyslali na náš účet a pak uvidíme.

 

20.4. - Tož kdo chce složiti hlavu přímo v centru dění, aby to měl po koncertu pár kroků k posteli, tak zde jest kontakt na ubytování v chatkách v Preciose - info@sundiskfamily.cz , případně volat na 775 580388 nebo 485 100 500

 

18.4. - Je na čase oprášit prach z klávesnice čili:

1) Limit od CHKO je na dosah ruky, a tak pokud váháte s přihláškou, tak neváhejte, poniváč za velice krátkou chvíli už nebude nad čím váhat

2) Letos budou lehce posunuty starty na 25 km a 10 km, tedy 25km odstartuje v 10:30 a 10km v 12:00 vše Mácháčského času, 60 km zůstává na 9:00.

3) Kdo si nechce nechat ujít večerní veselici, a ještě nemá kde složit hlavu tak brzy poskytneme kontakt na ubytování přímo v centru dění (po 25 letech jsme zde nově pouze hosty a kemp má na starost někdo jiný)

4) bude pěkně a bude sranda

 

15.1. - Přinášíme dvě dobré zprávy a jednu špatnou

- Tamtadadáá, registrace jest otevřena

- Ještě víc tamtadadáá - Super Hero Killers opět na sobotní after party kde za pomoci trumpet, saxofonů, pozounů, kláves, kytar, bubnů a hlasivek rozproudí vaše bolavé kyčle, kolena, kotníky, achilovky, svaly a i ten největší anti tanečník se pohoupne v kolenou.

 

- No a tou špatnou zprávou jest, že již dopředu dáváme na vědomí, že registrovat se na místě nebude možné (vyjma nedělních závodů na boso) a zřejmě očekáváme i limit od CHKO Kokořínsko Máchův kraj...

 

3.1.2016 - Přejeme vám hodně srandy v tomto dalším roce a těšíme se u jezera 14.-15.5. 2016 na viděnou. Přihlášky spustíme až bude venku hnusně a my se budeme flákat doma. Run Fest proběhne klasicky bez sponzorů, reklam a v přírodním duchu.

 

 

17.5. - Poučeni z nedostatků, potěšení z dostatků, dopíjíme poslední kapku vína a už se těšíme na polovinu května roku příštího, kdy si opět dáme dostaveníčko u jezera Máchova na 4.ročníku Máháč Run Festu. Děkujeme za to jací jste a právě díky Vám, je atmosféra pohodová a právě díky Vám, nás to baví.

Pokud fotografie máte, nebojte se je s námi sdílet, rádi se podíváme.

Výsledky jsou zde http://www.sportovniservis.cz/machac-running-festival-2015/

Uctivá poklona Vám všem, kamarádi!

Jan Venca Francke a Petra Hosťa Francke

 

28.4. - Startovní listinu zveřejníme příští víkend po obdržení všech plateb

 

27.4. - Je nám líto, ale limit byl naplněn a již není možno se přihlásit. Přihlášky na místě nebudou možné!!!

Díky

 

9.4. - Začalo svítit slunce, ptáci zpívají a na Mácháči je sakra pohoda a tak bychom tu pohodu rádi šířili dále. Chcete-li vědět, co Vás na Mácháč Run Festu čeká, přijeďte prvomájový víkend na jezero a vyzkoušejte si, jak chutná trať. V pátek 1.5. v 17:00 si vyrážíme proběhnout trať na 10 km (první okruh na 60 km). V sobotu 2.5. v 12:00 proběhneme trať na 25 km (druhý okruh na 60 km). No a v neděli v 10:00 se vydáme na třetí závěrečný okruh (26 km) na trať 60 km. Pro případné zájemce proběhneme i traťe na boso. Tempo bude velice volné, tréninkové, vyhlídkové a kamarádské. Před i po Vás rádi obsloužíme točeným pivem či jiným drinkem a pokud byste chtěli zůstat přes noc, tak Vás i ubytujeme 

Emotikona smile Cílem je mácháčská pohodička....

 

Letošní kolekce

22.3. - 1) Dobrá zpráva jest ta, že CHKO Kokořínsko a Ministerstvo ŽP povolili pořádání Mácháč Run Festu :)

 

2) CHKO stanovili maximální celkový počet účastníků na 200 závodníků

 

3) Čím dál častěji nás oslovují firmy a společnosti se zájmem o sponzoring a partnerství, ale neúspěšně. Mácháč Run Fest bude nekomerční a bez sponzorů či podpory firem. Jedinými sponzory jsou všichni závodníci :) 

 

4) Kapela Super Hero Killers už se těší na vaše taneční kreace

 

 7.2. - Od dneška 7.2. do 21.2. jsme v divočině, a tak nám nepište, či pište, ale čekejte opožděnou odpověď :)

26.1. - V období mezi 5.2.-26.2. 2015 nebudeme schopni kontrolovat došlé přihlášky a platby, jelikož budeme lítat po Yukonské divočině, tak se nebojte vlka nic, neodpovídáme proto, protože jsme v divočině :)

 26.1. - Přihlášky spuštěny a jednání s CHKO a MŽP pokračuje. Jedeméééé

 17.12. - V celé oblasti kde probíhá Mácháč Run fest bylo v září 2014 nově vyhlášena chráněná krajinná oblast Kokořínsko Máchův Kraj. Jednáme s CHKO a doufáme v lidský přístup.....

 

20.8. - Mácháč Run Fest 2015? Jasná věc, 15.-17.5.2015 :)

10.6. - 

15.5. - Další fota v sekci fotogalérie

15.5. - Děkujeme, děkujeme, děkujeme Vám všem, co jste přijeli na Mácháč, bez Vás, pohodových závodníků a večer skvělých tanečníků, by naše snažení přišlo vniveč. Vy jste naší motivací do dalších ročníků.

Zde jsou výsledky ze soboty vysledky

Až se naše životní funkce opět dostanou na aktivní hodnotu tak přineseme video a foto dokumentaci ze závodů a výsledky z nedělní Bosé nohy.


14.5. -Rozbijte doma prasátko a vyberte z něj 150kč na limitovanou edici triček Mácháč Run Festu. Fotografie názorně ukazuje, že pokud prší ve zbytku České republiky na Mácháči je vždy krásně, takže se nebojte vlka nic. Zítra večer se uzavírají elektronické přihlášky, pak jen na místě. Trasy jsou označeny, často jsme se kochali tak i vy se nezapomeňte kochat, často jsme se bavili tak i vy se nezapomeňte bavit13.5. - Zde jest třetí okruh na 60 km III.okruh Všechny najdete i v jednotlivých sekcích pro jednotlivé závody i s mapkami tratí a profilem. A my jdeme značit trasu.....

9.5. - Vložili jsme téměř všechny čerstvé mapy a profily tratí. Můžete si stáhnout gpx souřadice
(7km na boso ZDE, 10km ZDE, 25km ZDE, Třetí okruh na 60km dodáme v příštím týdnu). 

Dáváme si záležet na značení tratí, aby jste to měli opravdu těžké se ztratit. Zde jest ukázky značení:    

A pozor, v pátek budete mít jedinečnou příležitost zhlédnout celosvětovou premiéru dokumentu Yukon Arctic Ultra, jednoho z nejextrémnějších ultramaratonů na světě, kterého se na 160 km účastnil organizátor Mácháč Run Festu. Start 21:00


30.4. - Už se to krátí, už se to blíží. Jelikož běháme pořád někde v lese tak jsme se nevěnovali kybernetickým záležitostem. Nicméně první aktualita je tato zoologická skutečnost:

Co můžete spatřit během závodu (čím delší závod tím větší šance): Vlky, muflony, daňky, jeleny, srny, kance, zajíce, lišky, orly, holuby, bukače, zmije, a další a další. Ti co si to hadně prásknou můžou sptřit i K.H.Máchu....

3.3. - Čas letí a my doufáme, že pomalu utužujete své tělo na Mácháč. V rámci zmírnění žízně jsme se rozhodli pro jednu občerstvovací stanici na 25 km a možná i dvě na trasu 60 km :) Trasa 10km bude lehce pozměněna aby jste toho více viděli a zažili :) Posunuli jsme čas běhu do vrchu aby ti co běží 10km a 25km si mohli chvilu oddechnout a vydat se posléze na krásný kopec Borný.

12.1. - Průběžná startovka už visí, děkujeme všem přihlášeným za včasné přihlášení. Letos budou opět trika závodu a budou pěkná, žádnej hadr na mytí kola :)

6.1. - Přihlášky spuštěny a čím dříve se přihlásíte, tím více ušetříte :) 

30.12. - Tak a dost flákání, od nového roku se vrhneme do plných příprav na Mácháč Run Fest. Přihlášky budou spuštěny v první půlce ledna. Tak šťastný a veselý nejen při běhání ten Nový rok přeje Mácháč Brothers Crew :)

13.8. - Datum pro příští ročník Mácháč Run Festu zůstává stejný, tedy 16.-18.5.2014. A přibude závod na 25 km a běh do vrchu, takže se těšte a již brzy stránky aktualizujeme a spustíme přihlášky.

 

20.5. - Jezero utichlo a v lese jsou už zas jen ptáci, což je znamení, že první ročník Mácháč Run Festu je úspěšně za námi. Chtěli bychom poděkovat všem závodníkům i nezávodníkům za skvělou atmosféru, kterou vytvořili, za super výkony, které předvedli při závodě a za skvělé výkony, které předvedli při večerním koncertě. Díky, díky, díky a budeme se těšit příští rok zase tady u jezera Máchova při druhém ročníku Mácháč Runnning Festivalu!

 

17.5. - Slunce svítí, v lese je krásně a u jezera pohoda vládne. Těšte se!!!! :)

 14.5. - Aktualizovali jsme mapy na Máchovu Desítku a M.E.T.R. 60 km, proběhli jen drobné úpravy

 13.5. - S Alčou Zárybnickou jsme předběžně dojednali slunný víkend, bude to paráda!

         - Těšte se na parádní skleněný trofeje pro absolutní vítěze a vítězky ve všech jednotlivých závodech

         - Budou pěkný trička, pro závodníky na 60 km v ceně startovného pro ostatní za pěkných 250kč

 6.5. - Trošku veselejší článek o festivalu k přečtení zde: Mácháč Running Festival

 22.4. - V kategorii Dogtrekking to vypadá na přátelský "bratro-vražedný" souboj Česko-Slovensko :) Již za necelé čtyři týdny....

 11.4. - Startovní listina se pomalu, ale jistě plní. A plní se velice rozmanitě, nejen, že Máchovo jezero poctí svou návštěvou Moraváci či závodníci z Jížních Čech, ale máme tady i zástupce Slovenska, a dokonce i vzácnou návštěvu až z Maroka. V jednání jsou dva závodníci z Kanady.

 8.4. - Dobrá zpráva pro majitele nejlepšího přítele člověka. Po návratu z Horské výzvy v Jesenikách, jsme se rozhodli, že vyhlásíme i kategorii Dogtrekkingu a to v závodě M.E.T.R. 60km. Tedy pouze v případě, že se nějaký ten psík a jeho majitel přihlásí :)

 5.4. - Spustili jsme anketu o tom jak naložíte se sobotním večerem (dole na úvodní stránce) a lehce doplnili informace k tratím na 10km a 60km +  jíž dříve doplnili mapy a profil.

 2.4. - V sobotu večer se v rámci afterparty můžete těšit na koncert kapel Superhero Killers a Divoký Astma, kapely dnes potvrzeny. Pokud uvažujete jet po závodech domu, tak věřte, že děláte velkou chybu :) Ubytování jest možno přímo v centru závodu za velice slušný peníz, je však dobré si ho zavčasu zarezervovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat